Ptaszkowa - Cyklokarpaty
Ptaszkowa2020-07-02T08:41:57+02:00

Ptaszkowa – 04.07.2020 – sobota – trasa górska PURE MTB

DO MARATONU POZOSTAŁO JUŻ TYLKO
0
0
0
0
dni
0
0
godz
0
0
min
0
0
sek
ZGŁOŚ SIĘ
Włącz nawigację do miasteczka zawodów

W samym środku wakacji marzy się zwykle o chłodnym cieniu drzew, szemrzącym nieopodal strumyku, leniwym brzęczeniu pszczół… Właśnie dlatego lokalizacja kolejnej edycji Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty, która odbędzie się w Ptaszkowej, to idealna propozycja dla każdego, kto lubi takie błogie klimaty… i oczywiście aktywny wypoczynek.

Mały przewodnik po okolicy

Ptaszkowa stawia przede wszystkim na aktywny wypoczynek. Dumą całej Gminy Grybów jest Centrum Sportów Zimowych z narciarskimi trasami biegowymi, które zostały homologowane przez Polski Związek Narciarski, co umożliwia organizację w tym miejscu zawodów sportowych. W okresie letnim wyasfaltowane trasy dostępne są dla biegaczy i spacerowiczów. Można też poruszać się na rolkach, nartorolkach i rowerach – własnych lub udostępnianych przez miejscową wypożyczalnię.  Dlatego też w tym właśnie miejscu ulokowane zostanie miasteczko zawodów Cyklokarpaty, a także start i meta. W Centrum Sportów Zimowych funkcjonuje również hotel oraz świetnie wyposażona siłownia.

Przez Ptaszkową przechodzi niebieski szlak turystyczny z Nowego Sącza do Krynicy Górskiej. Warty polecenia jest zwłaszcza odcinek z Ptaszkowej na Jaworze, gdzie w 2005 roku oddano do użytku wieżę widokową. Zastąpiła ona poprzednią, drewnianą wieżę triangulacyjną, która spłonęła od pioruna. Z metalowej konstrukcji roztacza się rozległy widok na Beskidy: Niski, Sądecki, Wyspowy, a także Gorce, Tatry i Pogórze Karpackie. Na Jaworze można się również dostać idąc jednym z wariantów ścieżki przyrodniczej z Ptaszkowej. Dokładny opis ścieżki i poszczególnych przystanków dostępny jest na stronie: https://gminagrybow.pl/pl/580/0/sciezka-przyrodnicza-ptaszkowa.html.

Warto też zaplanować dłuższą wycieczkę na dwóch kółkach: przez wieś przebiega bowiem Królewski Szlak Rowerowy, którym dojechać można do Grybowa – i tam kontynuować przejażdżkę np. Wielokulturowym Szlakiem Rowerowym – lub w drugim kierunku, do Nowego Sącza, gdzie wpada się na Sądecki, a następnie na główny Karpacki Szlak Rowerowy. Możliwości wyboru i modyfikacji trasy jest więc bez liku.

Cała Gmina Grybów oferuje jeszcze więcej atrakcji. W samym Grybowie na uwagę zasługuje kilka ciekawych zabytków: stara plebania nad rzeką Białą z końca XVII wieku, synagoga na ul. Kilińskiego, Ratusz i Budynek Towarzystwa Sokół. Trzy ostatnie budowle pochodzą z początków XX wieku.

Nieco dalej na północ od Grybowa leży miejscowość Stróże, z którego wywodzi się jedna z największych firm pszczelarskich w Polsce: Sądecki Bartnik. Znajduje się tu między innym Muzeum Pszczelarstwa im. Bogdana Szymusika, mający charakter skansenu. Obejrzeć w nim można historyczną kolekcję przeszło 100 uli: kłodowych, figuralnych, snozowych, ramkowych oraz słomianych kószek. Dwa eksponaty przywędrowały nawet z Afryki! Poza ulami warte zobaczenia są również chaty wystawowe. W każdej z nich znajdują się oryginalne akcesoria pszczelarskie, takie jak podkurzacze, stare miodarki czy zabytkowe klateczki do hodowli pszczelich matek. Każdego roku w pierwszą niedzielę lipca na terenie skansenu organizowana jest „Biesiada u Bartnika”, podczas której można posłuchać ciekawych wykładów, obejrzeć prawdziwe miodobranie czy skosztować potraw kuchni regionalnej. Oferta muzeum dostępna jest na stronie: https://bartnik.pl/oferta-muzeum-2.

Aktualna cena

od69 PLN
 • ✔️ mierzymy Twój czas – wynik otrzymujesz SMSem zaraz po przekroczeniu mety
 • ✔️ możesz korzystać z bufetów na trasie – do dyspozycji masz m.in. napoje oraz owoce
 • ✔️ jedziesz w pełni oznakowaną trasą – nie musisz znać terenu ani posiadać urządzeń nawigacyjnych
 • ✔️ nad Twoim bezpieczeństwem czuwają profesjonaliści – pomoc możesz wezwać telefonicznie
 • ✔️ na mecie otrzymujesz medal oraz posiłek regeneracyjny
 • ℹ️ w systemie zgłoszeniowym możesz dodatkowo wykupić ubezpieczenie dla siebie i roweru

Informacje o trasach

To zawody wyłącznie dla dzieci. Odbywają się w miasteczku zawodów po starcie Maratonu. Wszystko w zasięgu wzroku rodziców 🙂

 • START: 12:00

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 • DYSTANS: 29,9 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 1199 m

 • BUFETY: 12km, meta

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • ANALIZA TRASY: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:30

 • DYSTANS: 41,1 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 1628 m

 • BUFETY: 12km, 24km, meta

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • ANALIZA TRASY: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:00

Informacje praktyczne

Czynne w dniu zawodów od godziny 8:00 na terenie Centrum Sportów Zimowych

Ptaszkowa 883
33-333 Ptaszkowa

zobacz lokalizację CSZ na mapie

Parkingi wyznaczone są przy drodze dojazdowej do Centrum Sportów Zimowych

Ptaszkowa 883
33-333 Ptaszkowa

zobacz lokalizację CSZ na mapie

Prysznice udostępnione zostaną w budynku Centrum Sportów Zimowych

Nasi gospodarze

Grybów
GrybówGmina

Centrum Sportów Zimowych
Centrum Sportów Zimowych
ZGŁOŚ SIĘ

Najczęściej zadawane pytania

Startuję po raz pierwszy w tym sezonie2020-01-11T10:56:45+01:00

Pierwsza opłata startowa zawiera już numer, który ważny jest przez cały sezon. Na każdy kolejny start uzyskasz rabat w wysokości 20 PLN.

 • 89 PLN do czwartku na tydzień przed zawodami

 • 99 PLN do poniedziałku przed zawodami

 • 109 PLN do czwartku przed zawodami

 • 119 PLN do godziny 8:00 w dniu zawodów

 • 120 PLN po godzinie 8:00 w dniu zawodów

Jeżeli zamierzasz wystartować na dystansie Family lub Hobby i nie masz numeru startowego na ten sezon (ani z poprzednich startów, ani z rezerwacji) – niezależnie od terminu zapłacisz tylko 89 PLN 🙂

Mam już numer startowy na ten sezon2020-01-11T10:58:00+01:00

Twój numer startowy ważny jest przez cały bieżący sezon – nie musisz go w żaden sposób aktywować na kolejne maratony w tym roku.

 • 69 PLN do czwartku na tydzień przed zawodami

 • 79 PLN do poniedziałku przed zawodami

 • 89 PLN do czwartku przed zawodami

 • 99 PLN do 8:00 w dniu zawodów

 • 100 PLN po godzinie 8:00 w dniu zawodów

Nie mam jeszcze 18 lat – czy dostanę rabat?2019-02-08T09:26:16+01:00

Tak! nasz system zgłoszeniowy (System Timedo) automatycznie wyliczy dla Ciebie aktualną stawkę opłaty startowej. Pomniejszona będzie dokładnie o połowę 🙂

Mam już ponad 60 lat – czy dostanę rabat?2019-02-08T09:27:45+01:00

Tak! nasz system zgłoszeniowy (System Timedo) automatycznie wyliczy dla Ciebie aktualną stawkę opłaty startowej. Pomniejszona będzie dokładnie o połowę 🙂

Po co mi numer startowy?2019-02-08T09:36:34+01:00

Każdy numer startowy wyposażony jest w elektroniczny chip, który pomaga nam zidentyfikować Cię na trasie zawodów. Dzięki niemu działa pomiar czasu i możesz poznać swój wynik. Pamiętaj aby nie odklejać chipa – to może prowadzić do jego uszkodzenia.

Jak zamocować numer?2019-02-08T09:38:12+01:00

Numer przyczepia się do kierownicy roweru – nad linkami, tak aby nie zasłaniały one nadrukowanych cyfr. Do przyczepienia najlepiej użyć opasek zaciskowych dostępnych bezpłatnie w biurze zawodów. Możesz oczywiście stosować swoje sposoby – byle nie zgubić numeru 🙂

Co zrobić, jeśli zgubię numer?2019-02-08T09:39:57+01:00

Jeśli zgubisz numer na trasie wyścigu – nie będziemy mogli podać Twojego wyniku. Oczywiście wiemy, że przypadki się zdarzają, dlatego jeśli tylko zauważysz brak tej ważnej tabliczki na kierownicy – zgłaszaj to na każdym napotkanym punkcie kontrolnym i koniecznie na mecie – postaramy się uratować Twoją rywalizację 🙂

Nowy numer możesz wykupić w biurze zawodów, opłata za duplikat to 20 zł. Jeśli znajdziesz poprzedni – możesz używać ich zamiennie.

Jak sprawdzić, czy chip działa?2019-02-08T09:43:12+01:00

Timedo stosuje najlepsze dostępne chipy na rynku i na palcach jednej ręki możemy policzyć jakiekolwiek problemy z ich działaniem. Nie udostępniamy zatem miejsca do sprawdzania działania chipów – one po prostu działają 🙂

Jeśli jednak wiesz, że mógł zostać przez Ciebie uszkodzony – podejdź przed zawodami do namiotu pomiaru czasu na mecie.

Co to są sektory startowe?2019-02-08T09:52:19+01:00

Start maratonu odbywa się z alejki, która podzielona jest na 8 odcinków. Każdy z nich to sektor startowy, w którym ustawiają się Uczestnicy.

Podział na sektory służy bezpieczeństwu podczas startu – doświadczeni zawodnicy od samego początku jadą bardzo szybko, więc lepiej żeby startowali z przodu 🙂

W którym sektorze mam stanąć?2020-01-11T11:00:52+01:00

W sezonie 2020 podczas Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty obowiązuje 8 sektorów startowych osobno na MEGA (start 11:00) oraz HOBBY (start 11:30). Zawodnicy dystansu FAMILY startują z sektora 8 (11:30).

Jeśli startowałeś w sezonie 2019 – na pierwszej edycji Cyklokarpat 2020 (na której startujesz) obowiązuje Cię klasyfikacja sektorowa po sezonie 2019. KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ. Jeśli nie startowałeś w ubiegłym roku – ustawiasz się w ostatnim sektorze odpowiednio dla dystansu Mega oraz Hobby.

Zawsze w biurze zawodów udostępniamy kiosk, w którym możesz sprawdzić swój sektor. Możesz to zrobić również w Systemie Timedo.

Jeśli uzyskałeś dany sektor na dystansie Hobby, obowiązuje on również jeśli będziesz chciał wystartować na dystansie Mega – i odwrotnie.

Startuję w innych zawodach. Czy mogę dostać lepszy sektor?2020-01-11T11:03:22+01:00

Miło nam, że w końcu docierasz na Cyklokarpaty 🙂 Z przyjemnością przydzielimy Ci wyższy sektor.

Najpóźniej na 48 godzin przed zawodami prześlij wiadomość mailową na adres pomoc@timedo.pl i odpowiednio uzasadnij swoją prośbę podając link do wyników w innych imprezach.

O decyzji poinformujemy Cię mailowo tak szybko jak to będzie możliwe.

Jeśli nie zdążysz wysłać wiadomości na 48 godzin przed maratonem, najpewniej my nie zdążymy już Ci odpowiedzieć. W takim wypadku zgłoś się do biura zawodów przed startem – zweryfikujemy Twoją prośbę i przydzielimy odpowiedni sektor.

Skąd wiedzieć w jakiej jestem kategorii?2019-02-08T10:05:25+01:00

Po tym jak zgłosisz się na zawody System Timedo sam przydzieli Cię do właściwej kategorii wiekowej. Możesz to sprawdzić w swoim Panelu Uczestnika.

Jakie są kategorie na dystansie Family?2019-02-08T10:11:13+01:00

Na rodzinnym dystansie Family są dwie kategorie – oddzielnie dla Kobiet i Mężczyzn – niezależnie od wieku.

 • FKO – Kobiety Open

 • FMO – Mężczyźni Open

Jakie są kategorie na dystansie Hobby?2019-02-08T10:22:29+01:00

Kobiety:

 • HKO – Kobiety Open

 • HK0 – Kobiety od 13 do 15 lat

 • HK1 – Kobiety od 16 do 18 lat

 • HK2 – Kobiety od 19 do 29 lat

 • HK3 – Kobiety od 30 do 39 lat

 • HK4 – Kobiety od 40 do 49 lat

 • HK5 – Kobiety powyżej 50 lat

Mężczyźni

 • HMO – Mężczyźni Open

 • HM0 – Mężczyźni od 13 do 15 lat

 • HM1 – Mężczyźni od 16 do 18 lat

 • HM2 – Mężczyźni od 19 do 29 lat

 • HM3 – Mężczyźni od 30 do 39 lat

 • HM4 – Mężczyźni od 40 do 49 lat

 • HM5 – Mężczyźni od 50 do 59 lat

 • HM6 – Mężczyźni powyżej 60 lat

Jakie są kategorie na dystansie Mega?2019-02-08T10:21:32+01:00

Kobiety:

 • MKO – Kobiety Open

 • MK1 – Kobiety od 15 do 18 lat

 • MK2 – Kobiety od 19 do 29 lat

 • MK3 – Kobiety od 30 do 39 lat

 • MK4 – Kobiety od 40 lat

Mężczyźni:

 • MMO – Mężczyźni Open

 • MM1 – Mężczyźni od 15 do 18 lat

 • MM2 – Mężczyźni od 19 do 29 lat

 • MM3 – Mężczyźni od 30 do 39 lat

 • MM4 – Mężczyźni od 40 do 49 lat

 • MM5 – Mężczyźni od 50 do 59 lat

 • MM6 – Mężczyźni powyżej 60 lat

Kiedy pojawią się wyniki?2019-02-08T10:26:39+01:00

Rezultat swojego startu otrzymasz w SMS na kilka sekund po przejechaniu linii mety. Podczas zawodów sprawdzisz go również na ekranie w biurze zawodów, gdzie bezpłatnie otrzymasz swój dyplom. Na bieżąco aktualizować będziemy również wyniki w Systemie Timedo

To NIE JEST kolejny maraton, na którym:

 • Przejedziesz nudną trasę w terenie, który zupełnie Cię nie zachwyci.

 • W razie awarii lub wypadku inni Uczestnicy pozostawią Cię samemu sobie.

 • Zdarzy Ci się błądzić w poszukiwaniu trasy, a dystanse do pokonania podane przed startem okażą się zupełnie inne niż w rzeczywistości.

 • Przyjedziesz na metę, gdzie czekać na Ciebie będzie tylko niezjadliwy posiłek regeneracyjny.

 • Będziesz miał wrażenie, że organizatorowi zegarek zatrzymał się kilka lat temu.

To JEST maraton, na którym dbamy o SZCZEGÓŁY:

 • Każdy kolejny kilometr bardzo dobrze oznakowanej trasy podobał Ci się będzie jeszcze bardziej!

 • Spotkasz się z niezwykłą uprzejmością innych Uczestników!

 • W razie kontuzji lub awarii możesz zawsze liczyć na szybką pomoc organizatora!

 • Na mecie czekać na Ciebie będzie unikalny medal oraz smaczny posiłek regeneracyjny!

 • Będziesz chciał zatrzymać czas by dłużej czuć niezwykłą atmosferę jaka panuje wśród Uczestników!

ZGŁOŚ SIĘ

Inne nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń
Dołącz na FB
Obserwuj na Instagramie
Dołącz na Stravie

Cyklokarpaty na Facebooku

Cyklokarpaty wspierane są przez

 • Wszyscy
 • Partnerzy
 • Patroni medialni
 • Sponsorzy
 
Bikeworld
Trassy
Lasy Państwowe
Domicela
Shimano
Bikeboard
rowertour.com
Radio Rzeszów
CST
Trezado
Active Life Energy
SISU Sport
TVP Rzeszów
MTB XC PL
Mercedes-Benz D&R Czach
Deli Tire
Harda Horda
Zdrowy Projekt
Rodowita
Radio Kraków
Fenwick’s
 
Przejdź do góry