Myślenice2019-08-24T22:57:36+01:00

Myślenice – 25.08.2019 – niedziela

Włącz nawigację do miasteczka zawodów
DO MARATONU POZOSTAŁO JUŻ TYLKO
0
0
0
0
dni
0
0
godz
0
0
min
0
0
sek
DOŁĄCZ DO UCZESTNIKÓW

Ostatnia wakacyjna edycja Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty odbędzie się 25 sierpnia 2019 r. w Myślenicach. Mieście, którego nazwa znana jest przede wszystkim kierowcom podróżującym do Zakopanego, a to z racji położenia przy Drodze Krajowej nr 7, zwanej popularnie „zakopianką”. Jednak być może dzięki rozgrywanym tu zawodom wielu ich uczestników oraz osób towarzyszących odkryje uroki tej pięknej miejscowości, dzięki czemu Myślenice staną się obowiązkowym przystankiem po drodze w Tatry albo po prostu miejscem docelowym udanego wypoczynku.

Trasa maratonu Cyklokarpaty jest przystępna dla każdego. Mimo, że nie jest to najłatwiejsza trasa cyklu, to jej pokonanie nie przysparza trudności nawet początkującym rowerzystom.

Mały przewodnik po okolicy

Start maratonu planowany jest w dzielnicy Zarabie, nieopodal dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Górę Chełm. Jest to znakomite miejsce zarówno jako początek zwiedzania miasta, jak i możliwość różnego rodzaju rekreacji… ale o tym później. W pierwszej kolejności można przejść się na wschód wzdłuż rzeki Raby, gdzie znajduje się „Zamczysko” – ruiny wieży strażniczej z XII wieku, zbudowanej z łamanego piaskowca. Następnie warto skierować się na północ, ulicą Piłsudskiego przekroczyć Rabę i kontynuować spacer wzdłuż ulicy Daszyńskiego. Po lewej stronie usytuowana jest Studzienka – późnobarokowa Kapliczka Matki Boskiej Śnieżnej. Wodzie z bijącego tu źródła już od wieków przypisywano uzdrawiające właściwości. Pod koniec XIX wieku woda poprowadzona została rurociągiem do fontanny Tereski na myślenickim rynku. Kawałek dalej po prawej strony znajduje się Kościółek na Stradomiu z pierwszej połowy XV wieku. Choć pożar i kilkukrotne przebudowy częściowo zatarły jego pierwotny charakter, nadal warto zwrócić na niego uwagę. W kościele zachował się między innymi gotycki, ostrołukowy portal wiodący do nawy od północy oraz sporo barokowego wyposażenia. Idąc ulicą Niepodległości, a następnie Kościuszki, dojść można do myślenickiego rynku. Pierwotna, XV-wieczna jego zabudowa była drewniana, jednak z biegiem czasu została zastąpiona murowanymi kamienicami. Najstarsza z nich – Rynek 27 – pochodzi z 1748 roku, kolejne datowane są na XIX i początek XX wieku.

Z tego późniejszego okresu pochodzi też budynek Ratusza. Nieopodal rynku, po lewej stronie wznosi się Kościół Parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Najstarsza jego część, a więc prezbiterium i nawa, wybudowana została w stylu gotyckim. Natomiast wielokondygnacyjna wieża z łamanego kamienia pochodzi z XVI wieku. Kolejne przebudowy miały miejsce w XVII wieku, wtedy też zbudowano przy kościele kaplicę Matki Bożej, ufundowaną przez hetmana wielkiego koronnego i kasztelana krakowskiego Stanisława Koniecpolskiego. W kaplicy warto zwrócić uwagę na uznany za cudowny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem.

Wracając do Zarabia można odbić nieco na wschód, do ulicy Ogrodowej. Mieści się tam kryta pływalnia Aquarius, a w niej basen sportowy, rekreacyjny, jacuzzi i sauna. Jest to ciekawa propozycja na wakacyjne popołudnie, szczególnie w ramach obowiązkowej regeneracji po zawodach kolarskich. Szczegóły dostępne są pod adresem: http://www.basen.myslenice.pl.

Nie jest to jednak jedyna możliwość kąpieli: jeśli pogoda, a zwłaszcza temperatura dopisze, można wybrać się wzdłuż rzeki Raby do Dolnego Jazu. Jest to wspaniały teren rekreacyjny na progach rzecznych, z czystą wodą i zielonym brzegiem, na którym znajdują się boiska do koszykówki i siatkówki, a dla najmłodszych – plac zabaw i piaskownica. Na głodnych zaś czeka Bar Grilowy ze świeżym, rzecznym pstrągiem.

Jak już się rzekło, maraton startować będzie tuż przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego, będącego częścią infrastruktury stacji narciarskiej Sport Arena Myślenice. Oprócz oczywistych walorów zimowych, miejsce to jest również bardzo atrakcyjne w sezonie letnim. Na górę Chełm, będącej masywem Beskidu Wyspowego, można się dostać całoroczną, turystyczną, 1-osobową koleją krzesełkową o długości 2006 m i różnicy wzniesień 325 m. Wjazd zajmuje około 20 minut, a wyciąg prowadzi ponad malowniczym terenem Rezerwatu Bluszcz. Tuż przy górnej stacji kolei znajduje się wieża widokowa, z której rozpościera się przepiękny widok na Myślenice oraz bliższe i dalsze pasma górskie, w tym nawet Gorce czy Tatry. Obok wieży wygospodarowano miejsce na ognisko lub grilla, można również odwiedzić regionalną karczmę. Jednak wielbicieli aktywnego wypoczynku powinny zainteresować w szczególności liczne trasy spacerowe, a także rowerowe, zgrupowane w ramach Cyklocentrum na Chełmie. Łącznie wyznaczono tu ponad 30 km tras o różnym stopniu trudności, w tym słynną downhillową, wykorzystywaną podczas zawodów w ramach Pucharu Polski. Oczywiście kolej krzesełkowa jest przystosowana do wywożenia rowerów. Ma też inne ciekawe udogodnienie – posiada poszerzane krzesełka, którymi małe dzieci do 7 lat mogą jechać wraz z rodzicami. Więcej informacji na temat Sport Areny Myślenice znajduje się na stronie: http://www.mysleniceski.pl.

Najczęściej zadawane pytania

Startuję po raz pierwszy w tym sezonie2019-02-08T09:45:59+01:00

Pierwsza opłata startowa zawiera już numer, który ważny jest przez cały sezon. Na każdy kolejny start uzyskasz rabat w wysokości 20 PLN.

 • 89 PLN do poniedziałku przed zawodami

 • 99 PLN do czwartku przed zawodami

 • 109 PLN do 8:00 w dniu zawodów

 • 120 PLN po godzinie 8:00 w dniu zawodów

Jeżeli zamierzasz wystartować na dystansie Family lub Hobby i nie masz numeru startowego na ten sezon (ani z poprzednich startów, ani z rezerwacji) – niezależnie od terminu zapłacisz tylko 89 PLN 🙂

Mam już numer startowy na ten sezon2019-02-08T09:24:18+01:00

Twój numer startowy ważny jest przez cały bieżący sezon – nie musisz go w żaden sposób aktywować na kolejne maratony w tym roku.

 • 69 PLN do poniedziałku przed zawodami

 • 79 PLN do czwartku przed zawodami

 • 89 PLN do 8:00 w dniu zawodów

 • 100 PLN po godzinie 8:00 w dniu zawodów

Nie mam jeszcze 18 lat – czy dostanę rabat?2019-02-08T09:26:16+01:00

Tak! nasz system zgłoszeniowy (System Timedo) automatycznie wyliczy dla Ciebie aktualną stawkę opłaty startowej. Pomniejszona będzie dokładnie o połowę 🙂

Mam już ponad 60 lat – czy dostanę rabat?2019-02-08T09:27:45+01:00

Tak! nasz system zgłoszeniowy (System Timedo) automatycznie wyliczy dla Ciebie aktualną stawkę opłaty startowej. Pomniejszona będzie dokładnie o połowę 🙂

Po co mi numer startowy?2019-02-08T09:36:34+01:00

Każdy numer startowy wyposażony jest w elektroniczny chip, który pomaga nam zidentyfikować Cię na trasie zawodów. Dzięki niemu działa pomiar czasu i możesz poznać swój wynik. Pamiętaj aby nie odklejać chipa – to może prowadzić do jego uszkodzenia.

Jak zamocować numer?2019-02-08T09:38:12+01:00

Numer przyczepia się do kierownicy roweru – nad linkami, tak aby nie zasłaniały one nadrukowanych cyfr. Do przyczepienia najlepiej użyć opasek zaciskowych dostępnych bezpłatnie w biurze zawodów. Możesz oczywiście stosować swoje sposoby – byle nie zgubić numeru 🙂

Co zrobić, jeśli zgubię numer?2019-02-08T09:39:57+01:00

Jeśli zgubisz numer na trasie wyścigu – nie będziemy mogli podać Twojego wyniku. Oczywiście wiemy, że przypadki się zdarzają, dlatego jeśli tylko zauważysz brak tej ważnej tabliczki na kierownicy – zgłaszaj to na każdym napotkanym punkcie kontrolnym i koniecznie na mecie – postaramy się uratować Twoją rywalizację 🙂

Nowy numer możesz wykupić w biurze zawodów, opłata za duplikat to 20 zł. Jeśli znajdziesz poprzedni – możesz używać ich zamiennie.

Jak sprawdzić, czy chip działa?2019-02-08T09:43:12+01:00

Timedo stosuje najlepsze dostępne chipy na rynku i na palcach jednej ręki możemy policzyć jakiekolwiek problemy z ich działaniem. Nie udostępniamy zatem miejsca do sprawdzania działania chipów – one po prostu działają 🙂

Jeśli jednak wiesz, że mógł zostać przez Ciebie uszkodzony – podejdź przed zawodami do namiotu pomiaru czasu na mecie.

Co to są sektory startowe?2019-02-08T09:52:19+01:00

Start maratonu odbywa się z alejki, która podzielona jest na 8 odcinków. Każdy z nich to sektor startowy, w którym ustawiają się Uczestnicy.

Podział na sektory służy bezpieczeństwu podczas startu – doświadczeni zawodnicy od samego początku jadą bardzo szybko, więc lepiej żeby startowali z przodu 🙂

W którym sektorze mam stanąć?2019-04-03T16:18:59+01:00

W sezonie 2019 podczas Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty obowiązuje 8 sektorów startowych osobno na MEGA/GIGA (start 11:00) oraz HOBBY (start 11:30). Zawodnicy dystansu FAMILY startują z sektora 8 (11:30).

Jeśli startowałeś w sezonie 2018 – na pierwszej edycji Cyklokarpat 2019 (na której startujesz) obowiązuje Cię klasyfikacja sektorowa po sezonie 2018. KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ. Jeśli nie startowałaś w ubiegłym roku – ustawiasz się w ostatnim sektorze odpowiednio dla dystansu Mega/Giga oraz Hobby.

Zawsze w biurze zawodów udostępniamy kiosk, w którym możesz sprawdzić swój sektor. Możesz to zrobić również w Systemie Timedo.

Startuję w innych zawodach. Czy mogę dostać lepszy sektor?2019-02-08T10:01:36+01:00

Miło nam, że w końcu docierasz na Cyklokarpaty 🙂 Z przyjemnością przydzielimy Ci wyższy sektor.

Najpóźniej na 48 godzin przed zawodami prześlij wiadomość mailową na adres pomoc@timedo.pl i odpowiednio uzasadnij swoją prośbę podając link do wyników w innych imprezach.

O decyzji poinformujemy Cię mailowo tak szybko jak to będzie możliwe.

Skąd wiedzieć w jakiej jestem kategorii?2019-02-08T10:05:25+01:00

Po tym jak zgłosisz się na zawody System Timedo sam przydzieli Cię do właściwej kategorii wiekowej. Możesz to sprawdzić w swoim Panelu Uczestnika.

Jakie są kategorie na dystansie Family?2019-02-08T10:11:13+01:00

Na rodzinnym dystansie Family są dwie kategorie – oddzielnie dla Kobiet i Mężczyzn – niezależnie od wieku.

 • FKO – Kobiety Open

 • FMO – Mężczyźni Open

Jakie są kategorie na dystansie Hobby?2019-02-08T10:22:29+01:00

Kobiety:

 • HKO – Kobiety Open

 • HK0 – Kobiety od 13 do 15 lat

 • HK1 – Kobiety od 16 do 18 lat

 • HK2 – Kobiety od 19 do 29 lat

 • HK3 – Kobiety od 30 do 39 lat

 • HK4 – Kobiety od 40 do 49 lat

 • HK5 – Kobiety powyżej 50 lat

Mężczyźni

 • HMO – Mężczyźni Open

 • HM0 – Mężczyźni od 13 do 15 lat

 • HM1 – Mężczyźni od 16 do 18 lat

 • HM2 – Mężczyźni od 19 do 29 lat

 • HM3 – Mężczyźni od 30 do 39 lat

 • HM4 – Mężczyźni od 40 do 49 lat

 • HM5 – Mężczyźni od 50 do 59 lat

 • HM6 – Mężczyźni powyżej 60 lat

Jakie są kategorie na dystansie Mega?2019-02-08T10:21:32+01:00

Kobiety:

 • MKO – Kobiety Open

 • MK1 – Kobiety od 15 do 18 lat

 • MK2 – Kobiety od 19 do 29 lat

 • MK3 – Kobiety od 30 do 39 lat

 • MK4 – Kobiety od 40 lat

Mężczyźni:

 • MMO – Mężczyźni Open

 • MM1 – Mężczyźni od 15 do 18 lat

 • MM2 – Mężczyźni od 19 do 29 lat

 • MM3 – Mężczyźni od 30 do 39 lat

 • MM4 – Mężczyźni od 40 do 49 lat

 • MM5 – Mężczyźni od 50 do 59 lat

 • MM6 – Mężczyźni powyżej 60 lat

Jakie są kategorie na dystansie Giga?2019-02-08T10:25:25+01:00

Kobiety:

 • GKO – Kobiety Open od 19 lat

Mężczyźni:

 • GMO – Mężczyźni Open od 19 lat

 • GM2 – Mężczyźni od 19 do 29 lat

 • GM3 – Mężczyźni od 30 do 39 lat

 • GM4 – Mężczyźni od 40 do 49 lat

 • GM5 – Mężczyźni od 50 do 59 lat

 • GM6 – Mężczyźni powyżej 60 lat

Zawodnicy licencjonowani:

 • EGK – Kobiety Open

 • EGM – Mężczyźni Open

Kiedy pojawią się wyniki?2019-02-08T10:26:39+01:00

Rezultat swojego startu otrzymasz w SMS na kilka sekund po przejechaniu linii mety. Podczas zawodów sprawdzisz go również na ekranie w biurze zawodów, gdzie bezpłatnie otrzymasz swój dyplom. Na bieżąco aktualizować będziemy również wyniki w Systemie Timedo

Nasi gospodarze

Myślenice
MyśleniceMiasto i Gmina
Malowniczo położone nad rzeką Rabą na wysokości 315 m n.p.m. pośród wzniesień Pogórza Wielickiego, liczy sobie niespełna 20 tysięcy mieszkańców.

Informacje o trasach

To zawody wyłącznie dla dzieci. Odbywają się w miasteczku zawodów po starcie Maratonu. Wszystko w zasięgu wzroku rodziców 🙂

 • START: 12:00

 • DYSTANS: 30,8 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 1340 m wg Google

 • BUFETY: 11km, 22km, meta

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • ANALIZA TRASY: mikspec.pl

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:30

 • DYSTANS: 45,8 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 2062 m wg Google

 • BUFETY: 11km, 21km, 37km, meta

 • MAPA:  KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • ANALIZA TRASY: mikspec.pl

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:00

 • DYSTANS: 60,7 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 2724 m wg Google

 • BUFETY: 11km, 21km, 37km, 52km, meta

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • ANALIZA TRASY: mikspec.pl

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:00

Informacje praktyczne

czynne od godziny 8:00 w dniu zawodów

Biuro zawodów mieścić się będzie na plaży trawiastej w dzielnicy Zarabie

ul. Parkowa
32-400 Myślenice
zobacz lokalizację na mapie

Duży bezpłatny parking zlokalizowany jest przy hali sportowej (850m od miasteczka zawodów)

ul. Zdrojowa 9
32-400 Myślenice
zobacz lokalizację na mapie

Przy samym miasteczku zawodów parkingi są płatne, od 5 zł za cały dzień. należy zwrócić uwagę na zakazy ruchu i brak możliwości wjazdu na plażę trawiastą, na której zbudowane jest miasteczko zawodów.

ul. Parkowa
32-400 Myślenice
zobacz lokalizację na mapie

W okolicy miasteczka zawodów nie są dostępne prysznice.

Zgłoś się
Dołącz na FB
Obserwuj na Instagramie
Dołącz na Stravie
 • Wszyscy
 • Partnerzy
 • Patroni medialni
 • Sponsorzy
 
Lasy Państwowe
Bikeboard
TVP Rzeszów
MTB XC PL
CST
rowertour.com
Harda Horda
Bikeworld
Active Life Energy
Domicela
Deli Tire
Radio Kraków
Trezado
SISU Sport
Jurajska
Fenwick’s
Radio Rzeszów
Zdrowy Projekt