Kluszkowce2018-05-16T11:32:38+02:00

Kluszkowce

Małe miasteczko położone w województwie małopolskim, które latem rozkwita dzięki świetnym trasom rowerowym, natomiast zimą jest to popularny kurort narciarski. Główną atrakcją Kluszkowiec jest coroczny festiwal rowerowy Joy Ride, w trakcie którego organizowany jest również nasz maraton Kellys Cyklokarpaty. 

Trasa w Kluszkowcach nie należy do najłatwiejszych, w końcu Tatry widać stąd gołym okiem. Jeżeli jesteś fanem typowego MTB, jest to idealna trasa dla Ciebie. Możesz więc spodziewać się dużej ilości podjazdów oraz zjazdów, które wymagają umiejętności technicznych, w szczególności na dystansach Mega i Giga.

jeśli dokonasz wpłaty do 23:59 do poniedziałku jeśli dokonasz wpłaty do 23:59 do czwartku jeśli dokonasz wpłaty do 8:00 w dniu startu jeśli płacisz gotówką w biurze zawodów
stawki standardowe 50 PLN 70 PLN 80 PLN 100 PLN
pierwszy start w sezonie, jeśli startujesz na dystansie Mega lub Giga 70 PLN 90 PLN 100 PLN 120 PLN
pierwszy start w sezonie, jeśli startujesz na dystansie Hobby 70 PLN 70 PLN 70 PLN 70 PLN

Nasz system zgłoszeniowy automatycznie wyliczy dla Ciebie właściwą stawkę. Naliczy Ci również rabat 50% jeśli masz mniej niż 18 lub więcej niż 60 lat (rocznikowo)

Aby opłacić start w sposób tradycyjny – „w okienku” – wystarczy, że z opcji płatności systemu przelewy24 wybierzesz znajdująca się pod koniec listy opcję „przekaz tradycyjny”.

Pamiętaj, że liczy się data zaksięgowania przelewu na naszym koncie, dlatego zawsze staraj się planować zapłatę z wyprzedzeniem 🙂

Your Content Goes HereNumery startowe w Maratonach Rowerowych Kellys Cyklokarpaty.pl obowiązują przez cały sezon. Każdy z nich wyposażony jest w elektroniczny chip, który pomaga nam zidentyfikować Cię na trasie zawodów. Pamiętaj aby go nie odklejać – to może prowadzić do jego uszkodzenia.

Jeśli nie masz jeszcze swojego numeru, wystarczy że po dokonaniu i opłaceniu zgłoszenia na pierwszy swój wyścig w sezonie zgłosisz się do biura zawodów – tam numer zostanie Ci przydzielony losowo.

Jak zamocować numer?
Numer przyczepia się do kierownicy roweru – nad linkami, tak aby nie zasłaniały one nadrukowanych cyfr. Do przyczepienia najlepiej użyć opasek zaciskowych dostępnych bezpłatnie w biurze zawodów. Możesz oczywiście stosować swoje sposoby – byle nie zgubić numeru 🙂

Co jeśli go zgubię?
Jeśli zgubisz numer na trasie wyścigu – nie będziemy mogli podać Twojego wyniku. Oczywiście wiemy, że przypadki się zdarzają ,dlatego jeśli tylko zauważysz brak tej ważnej tabliczki na kierownicy – zgłaszaj to na każdym napotkanym punkcie kontrolnym i koniecznie na mecie – postaramy się uratować Twoją rywalizację 🙂

Nowy numer możesz wykupić w biurze zawodów, opłata za duplikat to 20 zł. Jeśli znajdziesz poprzedni – możesz używać ich zamiennie.

Jeśli słyszałeś o opcji rezerwacji numerów – owszem jest taka możliwość, ale tylko dużo wcześniej przed sezonem – w tym roku prowadzona ona była na przełomie stycznia i lutego.

Tak, w Maratonach Rowerowych Kellys Cyklokarpaty jest sporo kategorii wiekowych. Wystarczy, że podasz swoją datę urodzenia w naszym systemie zgłoszeniowym a po wyborze dystansu podczas rejestracji na maraton system sam przydzieli Cię do właściwej kategorii.

HOBBY MEGA GIGA

HK0 Kobiety od 13 do 15 lat
HK1 Kobiety od 16 do 18 lat
HK2 Kobiety od 19 do 29 lat
HK3 Kobiety od 30 do 39 lat
HK4 Kobiety od 40 do 49 lat
HK5 Kobiety od 50 lat

HM0 Mężczyźni od 13 do 15 lat
HM1 Mężczyźni od 16 do 18 lat
HM2 Mężczyźni od 19 do 29 lat
HM3 Mężczyźni od 30 do 39 lat
HM4 Mężczyźni od 40 do 49 lat
HM5 Mężczyźni od 50 do 59 lat
HM6 Mężczyźni od 60 lat

MK1 Kobiety od 15 do 18 lat
MK2 Kobiety od 19 do 29 lat
MK3 Kobiety od 30 do 39 lat
MK4 Kobiety od 40 lat

MM1 Mężczyźni od 15 do 18 lat
MM2 Mężczyźni od 19 do 29 lat
MM3 Mężczyźni od 30 do 39 lat
MM4 Mężczyźni od 40 do 49 lat
MM5 Mężczyźni od 50 do 59 lat
MM6 Mężczyźni od 60 lat

GKobiety Open od 19 lat

GM2 Mężczyźni od 19 do 29 lat
GM3 Mężczyźni od 30 do 39 lat
GM4 Mężczyźni od 40 do 49 lat
GM5 Mężczyźni od 50 do 59 lat
GM6 Mężczyźni od 60 lat

26 maja 2018

Wybierz swój dystans

To zawody wyłącznie dla dzieci. Odbywają się w miasteczku zawodów po starcie Maratonu. Wszystko w zasięgu wzroku rodziców 🙂

 • START: 12:00

W Kluszkowcach już dystans Hobby potrafi nieźle dać w kość. Możesz być pewny, że poczujesz łydkę. 🙂

 • DYSTANS: 29 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 1032m wg Google

 • BUFETY: 14 km, meta.

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:30

Ten dystans jest wymagający. Poczujesz prawdziwy smak polskich Tatr, a podjazdy dadzą popalić.

 • DYSTANS: 53 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 2158m wg Google

 • BUFETY: 14 km, 26 km, 42km, meta.

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:00

Dystans Giga w Kluszkowcach to coś dla fanów prawdziwego MTB. Jest to trasa dla zaawansowanych rowerzystów. Ciężkie podjazdy i dużo techniki podczas zjazdów – tutaj będzie się działo!

 • DYSTANS: 70,5 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 3030m wg Google

 • BUFETY: 14 km, 26 km, 42 km, 59km, meta.

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:00

Zgłoś się
DO MARATONU POZOSTAŁO JUŻ TYLKO
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec
Dołącz do wydarzenia

Przewodnik dla Ciebie i Twojej Rodziny

Ostatnia majowa edycja Kellys Cyklokarpaty (26.05.2018 r.) będzie miała miejsce w płonących górach. Gorce, bo o nich właśnie mowa, swoją nazwę zawdzięczają słowu „gorzeć”, a więc „palić się”. I nic dziwnego – wszak góra Wdżar, na zboczach której usytuowany będzie zarówno start, jak i meta wyścigu, to wygasły wulkan…

Warto wiedzieć, że w tym czasie na owej gorejącej niegdyś górze odbędzie się nie tylko maraton Kellys Cykloarpaty. Ostatni weekend maja (25-27.05.2018 r.) to bowiem prawdziwe kolarskie święto –  Małopolska Joy Ride Festival, organizowane corocznie na obiekcie Czorsztyn-Ski, który służąc miłośnikom białego szaleństwa w zimie, w sezonie letnim zamienia się w prawdziwą mekkę amatorów downhillu, enduro i innych ekstremalnych kolarskich dyscyplin. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajduje się na stronie: http://joyride.pl/kluszkowce/

Jezioro Czorsztyńskie powstało jako zaporowy zbiornik wodny na Dunajcu, w celu ochrony przed powodzią miejscowości położonych w dole rzeki. Jego budowę rozpoczęto w latach 70., jednak do faktycznego napełnienia zbiornika doszło dopiero w połowie lat 90. Będąc w okolicy warto przejść się na krótki spacer po koronie zapory, która jest największą tego typu budowlą w kraju. Jeśli kogoś zainteresuje mechanizm działania elektrowni wodnej, można zarezerwować grupowe zwiedzanie z przewodnikiem. To, co jednak najbardziej urzeka, to widok z centralnej części zapory. Patrząc na południowy – zachód, przy dobrej pogodzie można stąd zobaczyć Pieniny Spiskie, a nawet Tatry. Jednak jeśli skierować swój wzrok w stronę Jeziora Czorsztyńskiego, oczom obserwatora ukażą się dwa zamki: w Niedzicy, na zachodnim brzegu, oraz Czorsztynie, na brzegu wschodnim.

Jak nietrudno się domyślić, oba są warte zwiedzenia i oba zasługują na to, by znaleźć się na liście absolutnych „must see” dla wszystkich, którzy są choćby przejazdem w okolicy Kluszkowców.

Po zejściu z zapory najbliżej będzie do zamku w Niedzicy. Zbudowany w XIV wieku przez landgrafów spiskich (węgierskich) miał strzec szlaku handlowego między Polską a Węgrami. Nazwa zamku – Dunajecz – pochodziła od rzeki płynącej wówczas u jego podnóża. Zwiedzanie jest możliwe codziennie w godzinach od 9:00 do 18:30 i trwa nieco powyżej godziny. W cenę biletu (19 zł zwykły, 14 zł ulgowy) wliczona jest opieka przewodnika. Z zamkiem tym związana jest też ciekawa legenda: podobno po II Wojnie Światowej znaleziono tam kipu, informację zapisaną inkaskim pismem węzełkowym, która prowadzić miała do ukrytego skarbu…

Aby dostać się na przeciwległy brzeg jeziora, zasadniczo trzeba pokonać dwunastokilometrową trasę, jadąc na południe aż do Sromowców Wyżnych. Jednak istnieje dużo przyjemniejszy sposób: rejs statkiem lub gondolą. Tuż pod zamkiem w Niedzicy znajduje się przystań. Co 20 minut odpływa stąd statek, który za jedyne 6 zł (dorośli) lub 5 zł (dzieci od 4 do 15 lat) przewiezie chętnych przez jezioro do Czorsztyna. W sezonie letnim (od początku maja do końca września) co 15 minut kursują również gondole „Czorsztynianki”, za 6 zł od osoby dorosłej i 5 zł od dziecka (do 10 lat). Na drugim brzegu ścieżka prowadzi prosto do ruin zamku Czorsztyn. Jego początki sięgają XIII wieku, a wzniesiony został pod nazwą „gród Wronin” na Górze Zamkowej. Podobnie jak o stulecie młodszy zamek w Niedzicy, strzec miał granicy polsko-węgierskiej. Znany był również pod nazwą „Królewski zamek Czorsztyn” i faktycznie był świadkiem wizyt polskich monarchów (m.in. Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Władysława Jagiełły czy Jana Kazimierza), zaś od XIV wieku był siedzibą starosty – namiestnika króla. Niestety w 1790 r. uderzenie pioruna spowodowało pożar zamku. Rozbiory Polski przyczyniły się do ostatecznego jego upadku. Dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym nadano mu status trwałej ruiny, a od lat 50. podjęto prace w celu jego zabezpieczenia. Od 1996 r. zamek wchodzi w skład Pienińskiego Parku Narodowego jako „Uroczysko Zamek Czorsztyn”. Zwiedzanie możliwe jest codziennie od godziny 9:00 do 18:00. Bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 2,50 zł.

Będąc w Pieninach nie sposób pominąć tradycyjnego spływu Dunajcem. Od kiedy powstało Jezioro Czorsztyńskie nie można co prawda spłynąć bezpośrednio z Czorsztyna czy Niedzicy, jednak wystarczy podjechać samochodem (lub rowerem) do Kątów k. Sromowców Wyżnych (ok. 10 km od Kluszkowców). Tam znajduje się przystań flisacka oraz pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego. Możliwy jest spływ do Szczawnicy (18 km, ok. 2,5 godziny) lub Krościenka (23 km, niecałe 3 godziny). Po drodze podziwiać można przepiękne widoki przełomu Dunajca. Koszt: 52 zł do Szczawnicy (27 zł dla dzieci do lat 10), 66 zł do Krościenka (odpowiednio 34 zł bilet dziecięcy).

Obowiązkowy rozjazd po Kellys Cyklokarpaty można zrealizować na jednej z wielu okolicznych tras rowerowych. Ścieżka wzdłuż przełomu Dunajca biegnie niemal identycznym szlakiem, jak proponowany powyżej spływ. 38-kilometrowa trasa startuje w Niedzicy, następnie przekracza granicę polsko-słowacką i Czerwony Klasztor, wraca do Polski przez Szczawnicę, Krościenko, Grywałd, Krośnicę, Czorsztyn i z powrotem do Niedzicy. Nieco dłuższy, 48-kilometrowy szlak Małej Pętli Zamagórza wiedzie z Niedzicy przez Kacwin, Podspady, Jurgów, Rzepiska, Łapsze Wyżne i Niżne do Niedzicy. Niewątpliwą zaletą tej trasy są fantastyczne widoki na Tatry.

Rowerem można również wybrać się na wycieczkę wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Trasa liczy ok. 37 km, i prowadzi głównie asfaltem. Po drodze, oprócz zamków w Czorsztynie i w Niedzicy, koniecznie trzeba zwiedzić drewniany, gotycki kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim, który wpisany jest na listę UNESCO.