Jasło – klimat do sportu

I eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami.

W minioną sobotę, w Jaśle, odbył się pierwszy w sezonie Maraton Rowerowy Kellys Cyklokarpaty. Trasa maratonu nie należała do najtrudniejszych w sezonie, jeżeli jednak wziąć pod uwagę niesprzyjające warunki pogodowe, można stwierdzić, że poziom zaawansowania zdecydowanie podskoczył. Jak się okazuje jednak, zawodnikom biorących udział w Kellys Cyklokarpatach nic nie jest straszne! Na starcie pojawiło się aż 537 uczestników, w tym 54 kobiety, z których wielkie brawa należą się Annie Martynie, która jako jedyna kobieta zdecydowała się na start na najdłuższym dystansie.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (19 km), Mega (50,5 km) oraz Giga (58,5 km). Najlepszymi zawodnikami na dystansie Hobby wśród mężczyzn okazali się Jakub Cierniak, Wiktor Hudyka oraz Adrian Cierniak, natomiast wśród kobiet były to Gabriela Hudyka, Dominika Gosztyła oraz Janina Nawój.

Na dystansie Mega, na podium stanęli kolejno Tomasz Kubiak, Jakub Solarz oraz Marcin Rydel, wśród kobiet były to Katarzyna Galewicz, Anna Prokop i Dagmara Ochot. Natomiast podium na dystansie Giga należał do Mateusza Rejcha, Tomasza Leśniaka i Krzysztofa Gajdy, wśród kobiet była to wspomniana wyżej, Anna Martyna, która zgarnęła całe podium tylko dla siebie.

Całe wydarzenie przebiegło bardzo sprawnie, a organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień był niezapomniany oraz żeby zawodnicy wrócili do domu zmęczeni, ale w dobrych humorach. Po wyścigu, na mecie, na każdego uczestnika czekał posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy dyplom, które wydawały uśmiechnięte panie w namiocie Timedo. Dzięki udostępnionym myjkom i produktom marki Fenwicks można było również wyszorować swój sprzęt do czysta, co było punktem numer 1 po przejechaniu błotnistej trasy.

W miasteczku zawodów znajdowało się również stoisko testowe rowerów marki Kellys, gdzie każdy zawodników mógł wypożyczyć i przetestować rowery z kolekcji 2017.

Organizatorzy Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty dbają również o najmłodszych, dlatego po starcie maratonu odbyły się dziecięce wyścigi, Junior XC Race, które zawsze wzbudzają wiele emocji. Pomimo dużego chłodu, dzieci nie odpuściły udziału w zawodach i również poczuły ducha rywalizacji, a rodzice mogli w tym czasie dopingować swoje pociechy.

Zwieńczeniem całego wydarzenia była dekoracja zawodników, którym to należały się wielkie brawa za hart ducha i wolę walki w tak ciężkich warunkach pogodowych. Nie było to łatwe wyzwanie.

jeśli dokonasz wpłaty do 23:59 17 kwietnia jeśli dokonasz wpłaty do 23:59 20 kwietnia jeśli dokonasz wpłaty do 8:00 22 kwietnia jeśli płacisz gotówką w biurze zawodów
stawki standardowe 50 PLN 70 PLN 80 PLN 100 PLN
pierwszy start w sezonie, jeśli startujesz na dystansie Mega lub Giga 70 PLN 90 PLN 100 PLN 120 PLN
pierwszy start w sezonie, jeśli startujesz na dystansie Hobby 70 PLN 70 PLN 70 PLN 70 PLN

Nasz system zgłoszeniowy automatycznie wyliczy dla Ciebie właściwą stawkę. Naliczy Ci również rabat 50% jeśli masz mniej niż 18 lub więcej niż 60 lat (rocznikowo)

Aby opłacić start w sposób tradycyjny – „w okienku” – wystarczy, że z opcji płatności systemu przelewy24 wybierzesz znajdująca się pod koniec listy opcję „przekaz tradycyjny”.

Pamiętaj, że liczy się data zaksięgowania przelewu na naszym koncie, dlatego zawsze staraj się planować zapłatę z wyprzedzeniem 🙂

Numery startowe w Maratonach Rowerowych Kellys Cyklokarpaty.pl obowiązują przez cały sezon 2017. Każdy z nich wyposażony jest w elektroniczny chip, który pomaga nam zidentyfikować Cię na trasie zawodów. Pamiętaj aby go nie odklejać – to może prowadzić do jego uszkodzenia.

Jeśli nie masz jeszcze swojego numeru, wystarczy że po dokonaniu i opłaceniu zgłoszenia na pierwszy swój wyścig w sezonie zgłosisz się do biura zawodów – tam numer zostanie Ci przydzielony losowo.

Jak zamocować numer?
Numer przyczepia się do kierownicy roweru – nad linkami, tak aby nie zasłaniały one nadrukowanych cyfr. Do przyczepienia najlepiej użyć opasek zaciskowych dostępnych bezpłatnie w biurze zawodów. Możesz oczywiście stosować swoje sposoby – byle nie zgubić numeru 🙂

Co jeśli go zgubię?
Jeśli zgubisz numer na trasie wyścigu – nie będziemy mogli podać Twojego wyniku. Oczywiście wiemy, że przypadki się zdarzają ,dlatego jeśli tylko zauważysz brak tej ważnej tabliczki na kierownicy – zgłaszaj to na każdym napotkanym punkcie kontrolnym i koniecznie na mecie – postaramy się uratować Twoją rywalizację 🙂

Nowy numer możesz wykupić w biurze zawodów, opłata za duplikat to 20 zł. Jeśli znajdziesz poprzedni – możesz używać ich zamiennie.

Jeśli słyszałeś o opcji rezerwacji numerów – owszem jest taka możliwość, ale tylko dużo wcześniej przed sezonem – w tym roku prowadzona ona była na przełomie stycznia i lutego.

Tak, w Maratonach Rowerowych Kellys Cyklokarpaty jest sporo kategorii wiekowych. Wystarczy, że podasz swoją datę urodzenia w naszym systemie zgłoszeniowym a po wyborze dystansu podczas rejestracji na maraton system sam przydzieli Cię do właściwej kategorii.

HOBBY MEGA GIGA

HK0 Kobiety od 13 do 15 lat
HK1 Kobiety od 16 do 18 lat
HK2 Kobiety od 19 do 29 lat
HK3 Kobiety od 30 do 39 lat
HK4 Kobiety od 40 do 49 lat
HK5 Kobiety od 50 lat

HM0 Mężczyźni od 13 do 15 lat
HM1 Mężczyźni od 16 do 18 lat
HM2 Mężczyźni od 19 do 29 lat
HM3 Mężczyźni od 30 do 39 lat
HM4 Mężczyźni od 40 do 49 lat
HM5 Mężczyźni od 50 do 59 lat
HM6 Mężczyźni od 60 lat

MK1 Kobiety od 15 do 18 lat
MK2 Kobiety od 19 do 29 lat
MK3 Kobiety od 30 do 39 lat
MK4 Kobiety od 40 lat

MM1 Mężczyźni od 15 do 18 lat
MM2 Mężczyźni od 19 do 29 lat
MM3 Mężczyźni od 30 do 39 lat
MM4 Mężczyźni od 40 do 49 lat
MM5 Mężczyźni od 50 do 59 lat
MM6 Mężczyźni od 60 lat

GKobiety Open od 19 lat

GM2 Mężczyźni od 19 do 29 lat
GM3 Mężczyźni od 30 do 39 lat
GM4 Mężczyźni od 40 do 49 lat
GM5 Mężczyźni od 50 do 59 lat
GM6 Mężczyźni od 60 lat

22 kwietnia 2017

Wybierz swój dystans

To zawody wyłącznie dla dzieci. Odbywają się w miasteczku zawodów po starcie Maratonu. Wszystko w zasięgu wzroku rodziców 🙂

 • START: 12:00

To dystans dla początkujących. Na trasie w Jaśle nie masz się czego obawiać, chodź jeśli nie jesteś jeszcze doświadczonym adeptem MTB – w kilku miejscach zejdziesz z roweru.

 • DYSTANS: 19 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 208m wg Google

 • BUFETY: 8 km, meta.

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:30

Ten dystans jest już bardziej wymagający. Co prawda, po zmianie trasy nie wjedziesz na Liwocz, ale nie zabraknie atrakcji.

 • DYSTANS: 50,5 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 850m wg Google

 • BUFETY: 8 km, 28 km, meta.

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:00

Na dystansie Giga będzie zdecydowanie najtrudniej. Na trasie zmierzysz się między innymi z górą Liwocz, na szczyt której spokojnie wjedziesz na rowerze. No może z nieco podwyższonym ciśnieniem 🙂

 • DYSTANS: 58,5 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 1085m

 • BUFETY: 8 km, 21 km, 36 km, meta.

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:00

Zgłoś się
DO MARATONU POZOSTAŁO JUŻ TYLKO
0
0
0
0
dni
0
0
godz
0
0
min
0
0
sek
Dołącz do wydarzenia