JUNIOR XC RACE

JUNIOR XC RACE, czyli dlaczego nie wprowadzamy klasycznej klasyfikacji generalnej

Po wielu próbach znalezienia złotego środka w zorganizowaniu klasyfikacji generalnej JUNIOR XC RACE i godzinach rozmów z Rodzicami i doszliśmy do wniosku, że ważniejszym od standardowej listy wyników jest dla dzieci dobra zabawa i miłe upominki, na które trzeba sobie zapracować:)

Jak dobrze wiecie trasy zawodów JUNIOR XC RACE zależą przede wszystkim od uwarunkowań terenowych miejsc, gdzie zorganizowane jest miasteczko zawodów Kellys Cyklokarpaty. Zawody dziecięce zawsze miały być z założenia ogólnodostępne oraz ich trasa miała prowadzić tak, by rodzic, czy opiekun mógł bez problemu przez cały czas trwania rywalizacji obserwować swoją pociechę i mieć pewność, że nie dzieje się jej nic złego. Wiemy, że są wśród Was zarówno wysportowani atleci jak i mamy z wózkami dziecięcymi, w których rosną kolejni nasi zawodnicy, dlatego zawsze szukamy złotego środka.

Aby wprowadzić realną klasyfikację generalną musielibyśmy zrezygnować z możliwości dzielenia kategorii wiekowych na kilka tur startowych, przez co rywalizacja nie zawsze byłaby sprawiedliwa. Wyobraźcie sobie bowiem grupę 30 dzieci jadącą razem na kostce brukowej. To byłoby wręcz niebezpieczne. Pójście w drugą stronę i namnożenie kategorii spowodowałoby natomiast, że na niektórych zawodach dzieci w określonych kategoriach wiekowych ścigały by się ze swoim cieniem, co również zaburzyłoby wyniki klasyfikacji.

Uznaliśmy zatem wspólnie, że dużo lepszym rozwiązaniem będzie wprowadzić inny sposób premiowania dzieci za udział w zawodach. Każde dziecko oprócz medalu, wraz z dyplomem za udział w JUNIOR XC RACE otrzyma na jego odwrocie kupon upoważniający do zniżki w wysokości 10 zł do wykorzystania na gadżety potrzebne małemu rowerzyście.  Kompletujemy wciąż projekty produktów, które zaproponujemy dzieciom i ich oferta będzie się zmieniała w trakcie sezonu. Zgodnie z Waszymi propozycjami znajdą się tam produkty możliwe do „zakupu” już od 10 zł, a aby podnieść rangę nagrody będziecie mogli odebrać ją od razu – w miasteczku zawodów, lub zamówić dla dziecka pocztą.

Zniżki będą się łączyły – czyli za udział w kilku zawodach będzie można uzbierać środki na bardziej wartościową nagrodę. Będziecie mogli również opcjonalnie dopłacić by sprezentować dziecku bardziej wartościowy gadżet już wcześniej.

Sporo czasu zajęło nam również omówienie kwestii rejestracji dzieci do zawodów i przyznaliśmy Wam rację, że rejestracja osobista na każdych zawodach rzeczywiście jest męcząca. Uruchomiliśmy zatem platformę, na której wystarczy jednokrotnie zarejestrować pociechę i odebrać numer startowy podczas pierwszej wizyty w biurze zawodów JUNIOR XC RACE by więcej już się tym nie przejmować.

Po odebraniu numeru wystarczy, że do końca sezonu po prostu będziecie ustawiali swoje dzieci na starcie zawodów w momencie gdy będzie startowała dana kategoria wiekowa (dla ułatwienia – według oznaczeń kolorystycznych). Jeśli dzieci w danej kategorii będzie sporo – wspólnie ustalimy jak je podzielić na dwie lub więcej grup startowych tak, by rywalizacja była sprawiedliwa i bezpieczna. Pamiętacie jednak, że decydujący głos w tej kwestii mamy my – jednak zawsze chcemy jak najlepiej dla dzieciaków.

Jeśli na zawody zapomnicie numeru – to nie problem – wystarczy, że odbierzecie kolejny w biurze zawodów – działały będą oba.

Wzięliśmy również sobie do serca Wasze uwagi co do lokalizacji miasteczka zawodów pod kątem organizacji JUNIOR XC RACE – nie udało nam się co prawda wszędzie zasadzić lasów i przygotować urozmaiconego terenu rodem z tras olimpijskich, ale mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni. Pamiętajcie, że poziom sportowy dzieci jest różny i musimy się do tego dostosować. Ma być przede wszystkim bezpiecznie. Próbką tego będzie lokalizacja miasteczka w Jaśle – z lubianego parku linowego przeprowadzamy się na jeszcze lepszy Przystanek Kwiatowa, gdzie trasy będą zdecydowanie dłuższe a otoczenie i dostępne place zabaw, jak i węzły sanitarne pozwolą Wam, Rodzicom przynajmniej przez chwilę odetchnąć od codzienności. Mamy nadzieję 🙂

Poniżej znajdziecie linki do aktualnego regulaminu oraz platformy zgłoszeniowej 🙂

 

 

Regulamin JUNIOR XC RACE
Zgłoszenia
2017-04-12T11:18:06+00:00