Przemyśl 2017-07-18T08:22:51+02:00

Przemyśl

II eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami!

Weekend majowy został rozpoczęty rowerowym akcentem. W minioną sobotę, w Przemyślu, odbył się drugi już w tym sezonie Maraton Rowerowy Kellys Cyklokarpaty. Pomimo warunków pogodowych, organizatorzy ponownie stanęli za wysokości zadania, zapewniając wszystkim świetną zabawę.

Tym razem Kellys Cyklokarpaty rozpoczynały dużą imprezę rowerową, Bike Town Przemyśl, która trwała przez całe 3 dni. Trasa maratonu nie była najtrudniejszą z jaką przyjdzie się zmierzyć zawodnikom w sezonie, jednak organizatorzy zadbali o porządną rozgrzewkę przed kolejnymi edycjami. Na starcie stanęło 504 zawodników, w tym 51 kobiet, z których wielkie gratulacje należą się Malwinie Sokalskiej (ZRYW Buszkowiczki – PTC Przemyśl), która jako jedyna zdecydowała się na dystans Giga.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (33 km), Mega (46 km) oraz Giga (72 km). Z największym przewyższeniem rowerzyści musieli zmierzyć się na dystansie Giga, który według mapy Google wynosił 1830m.

Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń) z czasem 1h 24min. Zaraz za nim na metę wjechali Adrian Cierniak (JC-TB Wiedeń) i Paweł Dryniak (PSK „OLIMPIONIK”). Wśród kobiet zwyciężyła Janina Nawój (ROWEROMANIA Sanok) z czasem 1h 52min. Drugie i trzecie miejsce zajęły Zuzana Iľovová (MARAS Team Prešov) i Iwona Piwowar (Baran Cycling Team).

Na dystansie Mega wśród mężczyzn zwyciężył Marcin Rydel (ZRYW Buszkowiczki – PTC Przemyśl) z czasem 2h 3min . Następnie kolejno na podium stanęli Sławomir Dziwisz (FilBike) i Tomasz Niedźwiecki . Wśród kobiet najlepsza była Nadiia Kolomiiets (Ghost team Ukraine)

z czasem 2h 30min, a zaraz za nią Katarzyna Galewicz i Katya Bandrivska (Bicycle sport touristic).

Na dystansie Giga zwyciężył Andrzej Jarosz (72D OSHEE WINDSPORT TEAM) z czasem 3h 18min. Drugie i trzecie miejsce zajęli Mateusz Rejch (SST Lubcza) i Tomasz Bal (LUBOŃ Skomielna Biała Head Team). Wśród kobiet zwyciężyła jako jedyna, wspomniana wyżej Malwina Sokalska (ZRYW Buszkowiczki – PTC Przemyśl).

Tym razem na Kellys Cyklokarpatach odbyły się Mistrzostwa Polski Straży Granicznej. Zawodnicy startowali na dystansie Mega i byli klasyfikowani w oddzielnej kategorii, pokazując tym samym dobrą kondycję fizyczną.

Zachęceni pięknym słońcem i niebieskim niebem, zawodnicy chętnie korzystali ze stoiska testowego rowerów marki Kellys, gdzie mogli wypożyczyć sprzęt z kolekcji 2017. Do wybory były między innymi modele z najwyższej półki: Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire 70.

Kolejnym obowiązkowym punktem każdego Maratonu Rowerowego Kellys Cyklokarpaty były wyścigi dziecięce Junior XC Race, w które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Tradycyjnie już organizatorzy dbają o siłę i mięśnie zawodników i po wyścigu każdy mógł zjeść posiłek regeneracyjny oraz uzupełnić elektrolity izotonikami Oshee.

Zmęczeni, ale z wielkimi uśmiechami na ustach zawodnicy czekali na dekorację, która to oficjalnie zakończyła II edycję Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty.

Autorem tras i organizatorem Kellys Cyklokarpaty.pl w Przemyślu było Przemyskie Towarzystwo Cyklistów.

jeśli dokonasz wpłaty do 23:59 do poniedziałku jeśli dokonasz wpłaty do 23:59 do czwartku jeśli dokonasz wpłaty do 8:00 w dniu startu jeśli płacisz gotówką w biurze zawodów
stawki standardowe 50 PLN 70 PLN 80 PLN 100 PLN
pierwszy start w sezonie, jeśli startujesz na dystansie Mega lub Giga 70 PLN 90 PLN 100 PLN 120 PLN
pierwszy start w sezonie, jeśli startujesz na dystansie Hobby 70 PLN 70 PLN 70 PLN 70 PLN

Nasz system zgłoszeniowy automatycznie wyliczy dla Ciebie właściwą stawkę. Naliczy Ci również rabat 50% jeśli masz mniej niż 18 lub więcej niż 60 lat (rocznikowo)

Aby opłacić start w sposób tradycyjny – „w okienku” – wystarczy, że z opcji płatności systemu przelewy24 wybierzesz znajdująca się pod koniec listy opcję „przekaz tradycyjny”.

Pamiętaj, że liczy się data zaksięgowania przelewu na naszym koncie, dlatego zawsze staraj się planować zapłatę z wyprzedzeniem 🙂

Numery startowe w Maratonach Rowerowych Kellys Cyklokarpaty.pl obowiązują przez cały sezon 2017. Każdy z nich wyposażony jest w elektroniczny chip, który pomaga nam zidentyfikować Cię na trasie zawodów. Pamiętaj aby go nie odklejać – to może prowadzić do jego uszkodzenia.

Jeśli nie masz jeszcze swojego numeru, wystarczy że po dokonaniu i opłaceniu zgłoszenia na pierwszy swój wyścig w sezonie zgłosisz się do biura zawodów – tam numer zostanie Ci przydzielony losowo.

Jak zamocować numer?
Numer przyczepia się do kierownicy roweru – nad linkami, tak aby nie zasłaniały one nadrukowanych cyfr. Do przyczepienia najlepiej użyć opasek zaciskowych dostępnych bezpłatnie w biurze zawodów. Możesz oczywiście stosować swoje sposoby – byle nie zgubić numeru 🙂

Co jeśli go zgubię?
Jeśli zgubisz numer na trasie wyścigu – nie będziemy mogli podać Twojego wyniku. Oczywiście wiemy, że przypadki się zdarzają ,dlatego jeśli tylko zauważysz brak tej ważnej tabliczki na kierownicy – zgłaszaj to na każdym napotkanym punkcie kontrolnym i koniecznie na mecie – postaramy się uratować Twoją rywalizację 🙂

Nowy numer możesz wykupić w biurze zawodów, opłata za duplikat to 20 zł. Jeśli znajdziesz poprzedni – możesz używać ich zamiennie.

Jeśli słyszałeś o opcji rezerwacji numerów – owszem jest taka możliwość, ale tylko dużo wcześniej przed sezonem – w tym roku prowadzona ona była na przełomie stycznia i lutego.

Tak, w Maratonach Rowerowych Kellys Cyklokarpaty jest sporo kategorii wiekowych. Wystarczy, że podasz swoją datę urodzenia w naszym systemie zgłoszeniowym a po wyborze dystansu podczas rejestracji na maraton system sam przydzieli Cię do właściwej kategorii.

HOBBY MEGA GIGA

HK0 Kobiety od 13 do 15 lat
HK1 Kobiety od 16 do 18 lat
HK2 Kobiety od 19 do 29 lat
HK3 Kobiety od 30 do 39 lat
HK4 Kobiety od 40 do 49 lat
HK5 Kobiety od 50 lat

HM0 Mężczyźni od 13 do 15 lat
HM1 Mężczyźni od 16 do 18 lat
HM2 Mężczyźni od 19 do 29 lat
HM3 Mężczyźni od 30 do 39 lat
HM4 Mężczyźni od 40 do 49 lat
HM5 Mężczyźni od 50 do 59 lat
HM6 Mężczyźni od 60 lat

MK1 Kobiety od 15 do 18 lat
MK2 Kobiety od 19 do 29 lat
MK3 Kobiety od 30 do 39 lat
MK4 Kobiety od 40 lat

MM1 Mężczyźni od 15 do 18 lat
MM2 Mężczyźni od 19 do 29 lat
MM3 Mężczyźni od 30 do 39 lat
MM4 Mężczyźni od 40 do 49 lat
MM5 Mężczyźni od 50 do 59 lat
MM6 Mężczyźni od 60 lat

GKobiety Open od 19 lat

GM2 Mężczyźni od 19 do 29 lat
GM3 Mężczyźni od 30 do 39 lat
GM4 Mężczyźni od 40 do 49 lat
GM5 Mężczyźni od 50 do 59 lat
GM6 Mężczyźni od 60 lat

29 kwietnia 2017

Wybierz swój dystans

To zawody wyłącznie dla dzieci. Odbywają się w miasteczku zawodów po starcie Maratonu. Wszystko w zasięgu wzroku rodziców 🙂

 • START: 12:00

To dystans dla początkujących, który idealnie sprawdzi się na rozgrzanie nogi po zimie. Tutaj nie musisz się obawiać trudnych odcinków technicznych.

 • DYSTANS: 33 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 870m wg Google

 • BUFETY: 15 km, 24 km, meta.

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:30

Ten dystans jest już bardziej wymagający, a jeżeli lubisz bardziej płaskie tereny, musisz być dobrze rozgrzany po sezonie zimowym.

 • DYSTANS: 46 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 1180m wg Google

 • BUFETY: 15 km, 36 km, meta.

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:00

Trasa w Jaśle nie należy do najtrudniejszych w sezonie, jednak na dystansie Giga poczujesz odrobinę tego, co czeka Cię przez cały sezon.

 • DYSTANS: 72 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 1830m wg Google

 • BUFETY: 15 km, 36 km, 49 km, 62 km, meta.

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:00

Zgłoś się
DO MARATONU POZOSTAŁO JUŻ TYLKO
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec
Dołącz do wydarzenia