Horyniec-Zdrój 2017-07-18T08:24:36+02:00

Horyniec-Zdrój

III eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami!

Kolejna sobota, kolejny wyścig i kolejna świetna zabawa za nami. Tym razem Kellys Cyklokarpaty zaskoczyły wszystkich nowym punktem na mapie, kierując nas do uzdrowiskowej miejscowości, Horyńca-Zdroju, znajdującej się zaledwie 20 kilometrów od granicy z Ukrainą. Był to najszybszy maraton spośród wszystkich znajdujących się w kalendarzu Kellys Cyklokarpaty, a trasy przechodziły częściowo po szlaku Green Velo.

Pomimo niesprzyjającej pogody oraz odległego miejsca, zawodnicy jak zawsze stanęli na wysokości zadania i na starcie pojawiło się 424 uczestników w tym 43 kobiety, z których gratulacje należą się Małgorzacie Makowskiej, ponieważ jako jedyna zdecydowała się na dystans Giga.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (33 km), Mega (53 km) i Giga (82 km).

Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń), z czasem 1h 8min. Zaledwie ułamek sekundy później na metę wjechał Wiktor Hudyka (UKS Grupa Kolarska FOUR BIKE), natomiast trzeci pojawił się Adrian Cierniak (JC-TB Wiedeń). Wśród kobiet zwyciężyła Gabriela Hudyka (UKS Grupa Kolarska FOUR BIKE) z czasem 1h 23min. Drugie i trzecie miejsce zajęły Iwona Piwowar (Baran Cycling Team) z czasem 1h 25min i Zuzana Iľovová (MARAS Team Prešov), przyjeżdżając na metę 8 sekund później.

Na dystansie Mega wśród mężczyzn zwyciężył Sławomir Dziwisz (FilBike) z czasem 1h 52min . Następnie kolejno na podium stanęli Grzegorz Grzywa (72D OSHEE WINDSPORT TEAM), przyjeżdżając na metę 4 sekundy za zwycięzcą, a od razu za nim pojawił się Kamil Pomarański (CYCLO TRENER TEAM). Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Ulman (KSPO brakeparts.pl), z czasem 2h 11min, a zaraz za nią na mecie pojawiły Dominika Gosztyła (MTB Mosir Dukla) i Małgorzata Krajewska-Półtorak (72D OSHEE WINDSPORT TEAM).

Na dystansie Giga zwyciężył Mateusz Rejch (SST Lubcza) z czasem 2h 55min. Zaledwie sekundę po nim na metę wjechał Mateusz Bieleń (BIKERSHOP racing team). Trzecie miejsce zajął Andrzej Jarosz (72D OSHEE WINDSPORT TEAM). Wśród kobiet zwyciężyła, wyżej wspomniana, Małgorzata Makowska.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby dla każdego zawodnika było to niezapomniane wydarzenie. Każdy zawodnik mógł poprosić o dyplom, drukowany na miejscu w Biurze Zawodów. Na uwagę zasługuje również posiłek regeneracyjny, który tym razem był w postaci… pierogów, przygotowanych przez gospodynie z całej gminy i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem.

Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys, z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów. Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt używając produktów marki Fenwicks, które już po raz trzeci zdają egzamin w błotnistych i mokrych warunkach.

Najwięcej emocji wzbudziły wyścigi dziecięce JUNIOR XC RACE, których trasa przebiegała w parku horynieckim, przy miasteczku zawodów. W zależności od wieku, dzieci miały do pokonania trasę różnej długości. Zaczynając od krótkiego, prostego odcinka dla najmłodszych, kończąc na długiej pętli dla najstarszych.

Zadanie było współfinansowane ze środków Gminy Horyniec – Zdrój oraz Województwa Podkarpackiego.

jeśli dokonasz wpłaty do 23:59 do poniedziałku jeśli dokonasz wpłaty do 23:59 do czwartku jeśli dokonasz wpłaty do 8:00 w dniu startu jeśli płacisz gotówką w biurze zawodów
stawki standardowe 50 PLN 70 PLN 80 PLN 100 PLN
pierwszy start w sezonie, jeśli startujesz na dystansie Mega lub Giga 70 PLN 90 PLN 100 PLN 120 PLN
pierwszy start w sezonie, jeśli startujesz na dystansie Hobby 70 PLN 70 PLN 70 PLN 70 PLN

Nasz system zgłoszeniowy automatycznie wyliczy dla Ciebie właściwą stawkę. Naliczy Ci również rabat 50% jeśli masz mniej niż 18 lub więcej niż 60 lat (rocznikowo)

Aby opłacić start w sposób tradycyjny – „w okienku” – wystarczy, że z opcji płatności systemu przelewy24 wybierzesz znajdująca się pod koniec listy opcję „przekaz tradycyjny”.

Pamiętaj, że liczy się data zaksięgowania przelewu na naszym koncie, dlatego zawsze staraj się planować zapłatę z wyprzedzeniem 🙂

Numery startowe w Maratonach Rowerowych Kellys Cyklokarpaty.pl obowiązują przez cały sezon 2017. Każdy z nich wyposażony jest w elektroniczny chip, który pomaga nam zidentyfikować Cię na trasie zawodów. Pamiętaj aby go nie odklejać – to może prowadzić do jego uszkodzenia.

Jeśli nie masz jeszcze swojego numeru, wystarczy że po dokonaniu i opłaceniu zgłoszenia na pierwszy swój wyścig w sezonie zgłosisz się do biura zawodów – tam numer zostanie Ci przydzielony losowo.

Jak zamocować numer?
Numer przyczepia się do kierownicy roweru – nad linkami, tak aby nie zasłaniały one nadrukowanych cyfr. Do przyczepienia najlepiej użyć opasek zaciskowych dostępnych bezpłatnie w biurze zawodów. Możesz oczywiście stosować swoje sposoby – byle nie zgubić numeru 🙂

Co jeśli go zgubię?
Jeśli zgubisz numer na trasie wyścigu – nie będziemy mogli podać Twojego wyniku. Oczywiście wiemy, że przypadki się zdarzają ,dlatego jeśli tylko zauważysz brak tej ważnej tabliczki na kierownicy – zgłaszaj to na każdym napotkanym punkcie kontrolnym i koniecznie na mecie – postaramy się uratować Twoją rywalizację 🙂

Nowy numer możesz wykupić w biurze zawodów, opłata za duplikat to 20 zł. Jeśli znajdziesz poprzedni – możesz używać ich zamiennie.

Jeśli słyszałeś o opcji rezerwacji numerów – owszem jest taka możliwość, ale tylko dużo wcześniej przed sezonem – w tym roku prowadzona ona była na przełomie stycznia i lutego.

Tak, w Maratonach Rowerowych Kellys Cyklokarpaty jest sporo kategorii wiekowych. Wystarczy, że podasz swoją datę urodzenia w naszym systemie zgłoszeniowym a po wyborze dystansu podczas rejestracji na maraton system sam przydzieli Cię do właściwej kategorii.

HOBBY MEGA GIGA

HK0 Kobiety od 13 do 15 lat
HK1 Kobiety od 16 do 18 lat
HK2 Kobiety od 19 do 29 lat
HK3 Kobiety od 30 do 39 lat
HK4 Kobiety od 40 do 49 lat
HK5 Kobiety od 50 lat

HM0 Mężczyźni od 13 do 15 lat
HM1 Mężczyźni od 16 do 18 lat
HM2 Mężczyźni od 19 do 29 lat
HM3 Mężczyźni od 30 do 39 lat
HM4 Mężczyźni od 40 do 49 lat
HM5 Mężczyźni od 50 do 59 lat
HM6 Mężczyźni od 60 lat

MK1 Kobiety od 15 do 18 lat
MK2 Kobiety od 19 do 29 lat
MK3 Kobiety od 30 do 39 lat
MK4 Kobiety od 40 lat

MM1 Mężczyźni od 15 do 18 lat
MM2 Mężczyźni od 19 do 29 lat
MM3 Mężczyźni od 30 do 39 lat
MM4 Mężczyźni od 40 do 49 lat
MM5 Mężczyźni od 50 do 59 lat
MM6 Mężczyźni od 60 lat

GKobiety Open od 19 lat

GM2 Mężczyźni od 19 do 29 lat
GM3 Mężczyźni od 30 do 39 lat
GM4 Mężczyźni od 40 do 49 lat
GM5 Mężczyźni od 50 do 59 lat
GM6 Mężczyźni od 60 lat

13 maja 2017

Wybierz swój dystans

To zawody wyłącznie dla dzieci. Odbywają się w miasteczku zawodów po starcie Maratonu. Wszystko w zasięgu wzroku rodziców 🙂

 • START: 12:00

To dystans dla początkujących. Tutaj nie musisz obawiać się dużych przewyższeń.

 • DYSTANS: 33 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 379m według Google

 • BUFETY: 16 km, 23 km, meta

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:30

Horyniec-Zdrój słynie z mniej górzystej trasy, dlatego tutaj przyda się dobra wydolność.

 • DYSTANS: 53 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 613m według Google

 • BUFETY: 16 km, 30 km, 43 km, meta

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:00

Na dystansie Giga będzie zdecydowanie najtrudniej. Tutaj przyda się dobra wydolność do ścigania na bardziej płaskich odcinkach. Zaznasz również trochę górzystego terenu.

 • DYSTANS: 82 km

 • PRZEWYŻSZENIE: 916m według Google

 • BUFETY: 16 km, 30 km, 46 km, 60 km, 73 km, meta

 • MAPA: KLIKNIJ

 • GPS: KLIKNIJ

 • UCZESTNICY: KLIKNIJ

 • START: 11:00

Zgłoś się
DO MARATONU POZOSTAŁO JUŻ TYLKO
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec
Dołącz do wydarzenia