II eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami!

//II eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami!

Weekend majowy został rozpoczęty rowerowym akcentem. W minioną sobotę, w Przemyślu, odbył się drugi już w tym sezonie Maraton Rowerowy Kellys Cyklokarpaty. Pomimo warunków pogodowych, organizatorzy ponownie stanęli za wysokości zadania, zapewniając wszystkim świetną zabawę.

Tym razem Kellys Cyklokarpaty rozpoczynały dużą imprezę rowerową, Bike Town Przemyśl, która trwała przez całe 3 dni. Trasa maratonu nie była najtrudniejszą z jaką przyjdzie się zmierzyć zawodnikom w sezonie, jednak organizatorzy zadbali o porządną rozgrzewkę przed kolejnymi edycjami. Na starcie stanęło 504 zawodników, w tym 51 kobiet, z których wielkie gratulacje należą się Malwinie Sokalskiej (ZRYW Buszkowiczki – PTC Przemyśl), która jako jedyna zdecydowała się na dystans Giga.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (33 km), Mega (46 km) oraz Giga (72 km). Z największym przewyższeniem rowerzyści musieli zmierzyć się na dystansie Giga, który według mapy Google wynosił 1830m.

Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń) z czasem 1h 24min. Zaraz za nim na metę wjechali Adrian Cierniak (JC-TB Wiedeń) i Paweł Dryniak (PSK „OLIMPIONIK”). Wśród kobiet zwyciężyła Janina Nawój (ROWEROMANIA Sanok) z czasem 1h 52min. Drugie i trzecie miejsce zajęły Zuzana Iľovová (MARAS Team Prešov) i Iwona Piwowar (Baran Cycling Team).

Na dystansie Mega wśród mężczyzn zwyciężył Marcin Rydel (ZRYW Buszkowiczki – PTC Przemyśl) z czasem 2h 3min . Następnie kolejno na podium stanęli Sławomir Dziwisz (FilBike) i Tomasz Niedźwiecki . Wśród kobiet najlepsza była Nadiia Kolomiiets (Ghost team Ukraine)
z czasem 2h 30min, a zaraz za nią Katarzyna Galewicz i Katya Bandrivska (Bicycle sport touristic).

Na dystansie Giga zwyciężył Andrzej Jarosz (72D OSHEE WINDSPORT TEAM) z czasem 3h 18min. Drugie i trzecie miejsce zajęli Mateusz Rejch (SST Lubcza) i Tomasz Bal (LUBOŃ Skomielna Biała Head Team). Wśród kobiet zwyciężyła jako jedyna, wspomniana wyżej Malwina Sokalska (ZRYW Buszkowiczki – PTC Przemyśl).

Tym razem na Kellys Cyklokarpatach odbyły się Mistrzostwa Polski Straży Granicznej. Zawodnicy startowali na dystansie Mega i byli klasyfikowani w oddzielnej kategorii, pokazując tym samym dobrą kondycję fizyczną.

Zachęceni pięknym słońcem i niebieskim niebem, zawodnicy chętnie korzystali ze stoiska testowego rowerów marki Kellys, gdzie mogli wypożyczyć sprzęt z kolekcji 2017. Do wybory były między innymi modele z najwyższej półki: Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire 70.

Kolejnym obowiązkowym punktem każdego Maratonu Rowerowego Kellys Cyklokarpaty były wyścigi dziecięce Junior XC Race, w które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Tradycyjnie już organizatorzy dbają o siłę i mięśnie zawodników i po wyścigu każdy mógł zjeść posiłek regeneracyjny oraz uzupełnić elektrolity izotonikami Oshee.

Zmęczeni, ale z wielkimi uśmiechami na ustach zawodnicy czekali na dekorację, która to oficjalnie zakończyła II edycję Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty.

Autorem tras i organizatorem Kellys Cyklokarpaty.pl w Przemyślu było Przemyskie Towarzystwo Cyklistów.

By | 2017-06-02T14:00:42+02:00 Maj 1st, 2017|Categories: Kellys Cyklokarpaty 2017|0 Comments